Písnice

 

Souřadnice: 49°59′37″ s. š., 14°28′02″ v. d.

Písnice je městská čtvrť a katastrální území na jihu Prahy, tvořící od 24. listopadu 1990 součást městské části Praha-Libuš. Byla samostatnou obcí až do připojení k Praze v roce 1974, kdy byla zároveň podřízena MNV Praha-Libuš. Je zde evidováno 42 ulic a 496 adres. Na rozloze 3,67 km² zde trvale žije 4177 obyvatel.

 

Památky a významné objekty :

Boží muka: Masivní boží muka tvoří hranolový sokl, na kterém stojí toskánský sloup s kapličku zakončenou jehlancovou stříškou. Do sloupu je vsazena čtverhranná kovová deska s reliéfem Panny Marie z roku 1883. Rok vzniku není přesně znám, pravděpodobně pocházejí z 18. století. Podle tradované pověsti by jejich výstavba mohla souviset se suchem v letech 1781–2. Podle jiné pověsti jsou boží muka starší (místní kronika uvádí názor blíže nespecifikovaných odborníků o původu v 15. či 16. století) a sloužila jako místo poslední modlitby při cestě odsouzence na (rovněž tradované a nedoložené) popraviště. Boží muka byla rekonstruována v roce 2006 a jsou zapsána ve Státním seznamu nemovitých kulturních památek.

 

Historie :

Písnice leží na jižním okraji Prahy a tvoří zde její hranici. Vznikla pravděpodobně v 17. století. Ves byla připojena k Praze v roce 1974 a v současné době součástí městské části Libuš. Název obce je odvozen od těžby písku.

 

Podívejte se na svatební fotografie Praha a autoškoly Praha.

 

Zdroj článku

https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C3%ADsnice


Chcete opravdu krásné svatební fotografie z Vaší svatby? Kvalitního fotografa můžete vybírat na Nej fotograf.cz .

 

TOPlist

optimalizace PageRank.cz