Obvod Praha 22

 

Znak Praha 22

Městská část Praha 22 se nachází na jihovýchodním okraji Prahy směrem na Říčany a Kutnou Horu. Svou rozlohou patří mezi největší pražské městské části. Skládá se z katastrálních území Uhříněves, Pitkovice a Hájek. Je správním obvodem pro městské části Praha-Královice, Praha-Nedvězí, Praha-Kolovraty a Praha-Benice. Praha 22 je součástí městského obvodu Praha 10. Až do roku 2001 se městská část Praha 22 nazývala podle své největší čtvrti Praha-Uhříněves.

Historie všech tří obcí tvořící městskou část Praha 22 sahá až do středověku, kdy spadaly do majetku několika různých vlastníků, po kterých obvykle nesou své jméno.

Na území celé městské části se nachází velké množství přírodních zajímavostí, vyhledávané fotografy. Mezi nejvíce navštěvovaná místa patří uhříněvský lužní les zvaný Obora a Pitkovická stráň, známá dříve jako Belveder.

 

Své služby v oblasti řidičských kurzů na osobní automobyl, na motocykl nebo školení řidičů Vám ráda poskytne kterákoliv Autoškola Praha 22. Na portále Nej Autoškola.cz najdete veškeré autoškoly působící v regionu Praha 22.

 

Seznam obcí a jejich částí

BeniceHájek u UhříněvsiKráloviceKolovratyLipanyNedvězí u ŘíčanPitkoviceUhříněves

 

Zdroj článku

https://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Prague_22_CoA_CZ.jpg

https://www.praha22.cz/

https://www.praha.eu


Chcete opravdu krásné svatební fotografie z Vaší svatby? Kvalitního fotografa můžete vybírat na Nej fotograf.cz .

 

TOPlist

optimalizace PageRank.cz