Sobín

 

Souřadnice: 50°3′56″ s. š., 14°15′58″ v. d.

Sobín je vesnice, bývalá obec, dnes městská čtvrť a katastrální území Prahy, na severozápadě městské části Praha-Zličín, v jejímž rámci je začleněno do městského správního obvodu Praha 17. Nachází se v západním výběžku území Prahy. Na území Sobína, asi 1,2 km jižně od jeho zástavby, v místě, kde nevýrazný hřeben překračuje hranici Prahy a Chrášťan, se nachází kóta Teleček, nejvýše položený bod města Prahy (399 m. n. m.).

 

Charakter čtvrti :

Sobín je malá vesnice. Na jihovýchodě se nachází historické jádro se staršími staveními, na severozápadě směrem k Hostivici je několik ulic rodinných domů. Původně byl samostatnou obcí, roku 1960 byl připojen k obci Zličín. V červenci 1974 byl celý Zličín včetně Sobína připojen k Praze. Na území Sobína se nenachází téměř žádná významnější stavba. U křižovatky Hostivické a Čejkovické ulice se nachází kaplička se zvoničkou. Na návsi stojí boží muka ve stylu lidového baroka, jinak jsou tu dvě hospody (U Kapalínů a Na Hrázi), malý parčík a tenisové hřiště. Nedaleko jižně od vsi se nachází modelářské letiště Sobínka. Ve východní části vsi se nachází zemědělsko-průmyslový areál.

Do Sobína nezasahuje žádné cennější přírodní území ani lesy. Blízká přírodní památka Hostivické rybníky spadá již do Hostivic. Přes území Sobína neteče žádný významnější vodní tok, pouze drobněší nepojmenované potůčky a meliorační strouhy směřující do Litovického potoka. Na křižovatce úvozových cest jihozápadně od vsi stojí památná olše lepkavá o obvodu 282 cm.

 

Podívejte se na svatební fotografie Praha a autoškoly Praha.

 

Zdroj článku

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sob%C3%ADn


Chcete opravdu krásné svatební fotografie z Vaší svatby? Kvalitního fotografa můžete vybírat na Nej fotograf.cz .

 

TOPlist

optimalizace PageRank.cz