Podolí

 

Souřadnice: 50°3′2″ s. š., 14°25′25″ v. d.

Podolí je katastrální území v Praze. Je zde evidováno 76 ulic a 1147 adres. Žije zde 13 913 obyvatel. Podolí je malá městská čtvrť nacházející se na pravém břehu Vltavy. Na jihu sousedí s Braníkem, na severu se nachází Vyšehrad (viz snímek, který je pořízen z vyšehradské vyhlídkové terasy), na levém břehu Vltavy na západě se nachází Smíchov, na východě pak na kopci místní čvrť Pankrác, která spadá pod Nusle.

 

Památky a významné objekty :

Podolská vodárna: významná technologická stavba zajišťující dodávku vody mnoha domácnostem v Praze (původně určená pro výrobu pitné vody pocházející přímo z řeky Vltavy).

Plavecký stadion: místo vhodné jak pro aktivní sport i pro rekreaci Pražanů Ústav pro péči o matku a dítě - renomovaná nemocnice s porodnicí (na obrázku úplně vlevo těsně pod Vyšehradem)

Veslařský ostrov: místo vhodné pro sportovní aktivity provozované na Vltavě, zejména pro veslování, rychlostní kanoistiku a jachting.

Podolský přístav: malý říční přístav pro sportovní plavidla.

Dvorce: mimo sportovní účely (tenisové dvorce) též přestupní stanice mezi tramvají a autobusy, již po mnoho desítek let zde končí autobusové linky číslo 118 a 124 (jezdící odtud východním směrem přes Budějovické náměstí do Michle).

Žluté lázně: říční plovárna naproti tenisovým dvorcům v části Dvorce.

Císařská louka: velký ostrov na protějším břehu řeky Vltavy spadající pod městskou část Smíchov.

Kavčí hory: velký areál České televize nacházející se na kopci nad řekou přímo nad Plaveckým stadionem, převážná většina tohoto televizního areálu se nachází přímo na území Podolí, zbytek pak v Nuslích.

 

Podívejte se na fotograf Praha a autoškoly Praha.

 

Zdroj článku

https://cs.wikipedia.org/wiki/Podol%C3%AD_(Praha)


Chcete opravdu krásné svatební fotografie z Vaší svatby? Kvalitního fotografa můžete vybírat na Nej fotograf.cz .

 

TOPlist

optimalizace PageRank.cz