Satalice

 

Satalice - znak

 

Souřadnice: 50°7′29″ s. š., 14°34′24″ v. d.

Satalice jsou čtvrť a katastrální území Prahy. Je zde evidováno 50 ulic a 695 adres. Žije zde 2023 obyvatel. K Praze byly připojeny roku 1974 a začleněny do městského obvodu Praha 9. 24. listopadu 1990 pak vznikla městská část Praha-Satalice.

 

Památky a významné objekty :

Kaple sv.Anny: Kaple stojí nedaleko vchodu do chráněné Satalické bažantnice. Její autorství je připisováno Ignáci Kiliánu Dientzenhoferovi, byla postavena v roce 1730. Jde o jednoduchou stavbu s obdélným půdorysem a půlkruhovým závěrem. Nad průčelím je věžička ukončena cibulovou bání.

 

Historie :

Vesnička Satalice se původně nazývala Sotalice a tak je také zmiňována již od roku 1374. Ze starších dob o ní máme velmi málo zpráv, a ty se týkají většinou zdejší krčmy. Satalice mají své dějiny spjaty se sousedními místy - Vinoří, Ctěnicemi, ale i Kbely a Letňany, s kterými tvořívaly společné vlastnictví. Vedle budov převážně výrobního charakteru vyniká mešní kaple sv. Anny. Je to drobná jednolodní obdélníková stavba z roku 1730, postavená snad podle návrhu Kiliána Ignáce Dienzenhofera. Stojí na jižním okraji satalické bažantnice, asi 60 metrů od jejího vchodu v ohradní zdi. Bažantnice byla založena v 18. století na šestnácti hektarech. Dnes je to chráněná Státní přírodní rezervace, kde najdeme kromě starých stromů i vzácné druhy hmyzu a četná ptačí hnízdiště. Mnoho zajímavého nás však čeká na cestě ze Satalic k Vinoři. Pěšinou mezi zbylými stromovými velikány dojdeme k cestě, která je spojena s romantickou alejí starých kaštanů. Odtud vede lesní stezka k hradišti ve Vinořské oboře. Několik metrů vysoké valy obepínají jižní okraj Velkého hradiště. K němu přiléhá na jižní straně Malé hradiště, které je vlastně "předhradím" a bránilo přístupu na hlavní hradiště.

 

Podívejte se na svatební fotografie Praha a autoškoly Praha.

 

Zdroj článku

https://cs.wikipedia.org/wiki/Satalice

https://www.mcsatalice.cz


Chcete opravdu krásné svatební fotografie z Vaší svatby? Kvalitního fotografa můžete vybírat na Nej fotograf.cz .

 

TOPlist

optimalizace PageRank.cz